به نظر می رسد که وقت خداحافظی فورد های Explorer از اداره پلیس امریکا رسیده است چرا که SRT HELLCAT قرار است به زودی وارد صحنه رقابت با مجرمین شود. دوج چارجر SRT HELLCAT آخرین سواره نظام پلیس آمریکا برای محافظت از خیابان ها بوده و در واقع این خودرو به مثابه ورود پلیس فدرال به یک پرورنده جنایی است.

در تصاویر منتشر شده در نگاه اول فقط با یک SRT HELLCAT معمولی که رنگ مات و آژیر های پلیس بر روی آن نصب شده طرف هستیم اما واقعیت اینه که چارجرهای تحویلی به پلیس امریکا با دوج چارجر SRT HELLCAT تفاوت دارند. تفاوت این خودروها با همه مدل ها سیستم AWD آن هاست که هرگز توسط شرکت دوج از آن صحبتی نشده بود.دوج چارجر

این خودروها که تمامن ضد گلوله اند از این پس 707 اسب بخار قدرت خود را فقط به چرخ های عقب منتقل نمی کنند و سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک آن ها قدرت موتور را بین تمامی چرخ ها پخش می کند.

چراغ های کناری، جلویی و پشتی مخصوص پلیس، شیشه ضد گلوله، سپر محافظ جلو خودرو و لاستیک های مسطح از جمله تجهیزات دیگر این خودرو است که بر روی آن قرار گرفته است. دوج چارجر SRT HELLCAT با بدنه فیبرکبنی خود کاهش وزن را نیز تجربه کرده است. میزان ضد گلوله بودن این خودرو در چند بخش مختلف تقسیم می شود که B4 ،B5 ،B6 ،B7 نام داشته و مقاوم ترین سطح آن نیز B7 است.

محافظت از تجهیزات حیاتی این خودرو نیز مورد توجه دوج بوده و به همین دلیل نیز باتری، رادیاتور، تانکر سوخت و ECU تغییراتی را با خود به همراه داشته اند. همه این محافظت ها باعث اضافه وزن این خودرو شده است اما باید اشاره کنیم که در اینجا صحبت از یک موتور 6.2 لیتری V8 با توان 707 اسب بخار است پس جای نگرانی در مورد سرعت و شتاب خودرو و کارائی آن نیست.

از دیگر تجهیزات به کار رفته در این خودرو می توان به پتو ضد بمب و دستگاه شنود بیرونی برای عملیات های مخفی اشاره کرد.

با وجود اینکه صحبتی از قیمت نهایی خودروی مذکور نشده است اما با توجه به این که قیمت دوج چارجر SRT HELLCAT از 65 هزار دلار شروع می شود این خودرو باتوجه به استفاده از سیستم انتقال قدرت AWD تخمین زده می شود که قیمتی تقریبی  برابر 100000 دلار خواهد داشت.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها