براساس گزارش رسانه های کره ای که به نقل از تحلیلگران مطلع منتشر شده، زیان ال جی موبایل در سه ماهه سوم امسال برابر با ۱۲۳ میلیون دلار خواهد بود و این پیش بینی ها از عملکرد ضعیف ال جی موبایل در حالی مطرح می شوند که غول تکنولوژی کره ای نتایج اولیه از عملکرد مالی خود برای این بازه زمانی را منتشر کرده و از درآمد رکورد شکن خود در ۶۰ سال اخیر خبر داده.

با این حال اما طبق اعلام تحلیلگران، زیان ال جی موبایل احتمالا به رقم ۱۴۱ میلیون دلار خواهد رسید و رقمی که در ابتدا به آن اشاره کردیم نیز محافظه کارانه ترین پیش بینی در این رابطه است. اما حتی اگر عملکرد ال جی تا این اندازه هم ضعیف باشد باز هم میتوان گفت که نسبت به دوره های قبلی بهتر خواهد بود.

از آنسو، در صورتی که این پیشبینی ها درست از آب در بیایند آنگاه ال جی موبایل برای هفتمین فصل متوالی است که دچار زیان می شود و می توان اینطور نتیجه گرفت که شرکت مورد بحث نتوانسته راهکاری موثر برای باقی ماندن در بازار به شدت اشباع شده تلفن همراه بیابد. در سه ماهه قبل این واحد با زیان ۱۷۲ میلیون دلاری روبرو بود هرچند که خود ال جی الکترونیکس با فروش ۱۳.۹ میلیارد دلاری توانست ۷۱۵ میلیون دلار سود داشته باشد.

نخستین گوشی 5G ال جی تا اواخر این ماه معرفی می شود

Hwang Jeong-hwan رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل ال جی موبایل روز چهارشنبه اعلام کرد که این شرکت با ارائه نخستین گوشی اندرویدی 5G خود و طیف وسیعی از دیگر محصولات احتمالا اوضاع را دگرگون خواهد کرد هرچند که تحلیلگران در مورد تحقق این مساله تردید دارند.

با وجود آنکه زیان واحد موبایل ال جی روز به روز کمتر می شود اما پیش بینی شده که کل میزان آن در سال جاری میلادی به ۵۰۰ میلیون دلار برسد و تحقق وعده مدیرعامل این شرکت برای تحول اوضاع با ارائه گوشی 5G هم در هاله ای از بهام قرار دارد. با این حال اما ال جی هنوز برنامه ای برای کوچک کردن کسب و کار موبایل خود ندارد و برای عقب نماندن از رقابتی که در این زمینه به راه افتاده همچنان به سرمایه گذاری در این بخش ادامه می دهد.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها