به تازگی ویدیوی جدیدی از پشرفت تکنولوژی دیپ فیک منتشر شد که چهره استیو بوچمی یکی از بازیگران مرد معروف را روی صورت جنیفر لارنس می‌گذارد. این جابجایی صورت به قدری واقعی انجام شده که گویی استیو بوچمی چهره‌‌ی خود را آرایش کرده و لباس زنانه‌ای بر تن کرده تا در مراسم گلد گلوب سال ۲۰۱۶ حاضر شود.

در طول هفته‌‌ی گذشته این ویدیو با نام «جنیفر بوچمی» در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخد و بسیاری از کاربران، این ویدیو ترسناک توصیف کرده‌اند. این مسئله موجب شده که بسیاری از کارشناسان از پیشرفت تکنولوژی دیپ فیک نگران شوند چرا که ممکن است در آینده نزدیک، پیشرفت دیپ فیک موجب شود اخبار جعلی و کاذب زیادی منتشر شوند.

این ویدیو در ابتدا توسط توسط کاربر ردیت پیدا شد و پس از آن توسط هزاران کاربر دوباره پخش شد.

دیپ فیک

ویدیوهای دیپ فیک در واقع ویدیو‌هایی هستند که از الگوریتم‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و ماسک‌های دیجیتالی رو صورت انسان می‌گذارند. بدین ترتیب شما در چنین محتوایی شما شاهد فرد دیگری هستید که عملیات شخص داخل ویدیو را تکرار می‌کند.

طی سال گذشته ویدیو‌های دیپ فیک یا جعل عمیق زیادی از باراک اوباما در فضا مجازی منتشر شد که به رئیس جمهور فعلی آمریکا یعنی دونالد ترامپ توهین می‌کرد. این مسئله به نگرانی بسیاری از کارشناسان بدل شده‌اند و تا به حال ویدیو‌های جعلی زیادی بدین شکل در فضای مجازی منتشر شده و دردسر‌های زیادی برای بسیاری از افراد مشهور بوجود آورده است.

دیپ فیک

تا به حال سایت‌های زیادی نظیر توییتر و ردیت سهی کرده‌اند در برابر این ویدیو‌ها سیاست منعی در پیش گرفته‌اند و تمای محتوای دستکاری شده این چنینی را از پلتفرمشان حذف نموده‌اند.

کارشناسان امنیتی باور دارند که پیشرفت تکنولوژی دیپ فیک در آینده مشکلات اساسی ایجاد خواهد کرد و بسیاری از آن برای ایجاد خبر‌های جعلی استفاده خواهند کرد.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها