در حال حاضر اپلیکیشن Face Time اپل از تماس ویدیویی 32 نفره پشتیبانی می‌کند و با توجه به اطلاعات لو رفته، به نظر می‌رسد که گوگل هم می‌خواهد همین کار را البته در مقیاسی کوچک‌تر برای Google Duo انجام دهد. به تازگی اسکرین شات‌هایی از برنامه به دست آمده که با استناد به آن‌ها، Google Duo در آینده دو ویژگی مهم خواهد داشت: پشتیبانی از نور کم (حالت Low-Light) و تماس همزمان هفت نفر.

با استفاده از حالت نور کم (Low-Light Mode) کاربرانی که هنگام تماس تصویری در یک موقعیت کم نور هستند، می‌توانند این گزینه را فعال کرده و با نمایی مشخص‌تر با طرف مقابل صحبت کنند. برای فعال سازی این گزینه، ظاهرا وقتی که نور محیط مناسب نباشد پیامی در صفحه به نمایش درمی‌آید و از کاربر خواسته می‌شود تا در صورت تمایل «حالت نور پایین» را فعال کند.

تماس تصویری Google Duo

همچنین می‌توان کاری کرد تا هر بار که در شرایطی مشابه بودید، این ویژگی خود به خود فعال بشود؛ دیگری نیازی به تنظیم دستی نیست. اما در ارتباط با تماس همزمان هفت نفره، آنطور که از اسکرین شات‌ها برداشت می‌شود برای این کار کاربر باید در ابتدا گروهی را درست کند. در نهایت نیز همزمان با تمام اعضا تماس گرفته می‌شود.

همچنین قابلیت ساخت چند گروه نیز وجود دارد ولی نکته اینجاست که نمی‌توان کسی را بعد از آنکه گفت‌وگوی تصویری آغاز شد، به تماس اضافه کرد. البته فعلا هر دو ویژگی حالت نور پایین و تماس گروهی تا مرز حداکثر هفت نفر در مرحله آزمایشی به سر می‌برند و بنابراین ممکن است تا هنگام عرضه نهایی شاهد تفاوت‌هایی هم باشیم.

Google Duo اولین بار در سال 2016 برای تلفن‌های هوشمند انتشار یافت و در همین مدت کوتاه، این ساخته گوگل با بیش از یک میلیارد دانلود توانست جایگاه خودش را به عنوان یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین اپ‌های تماس تصویری به کاربران ثابت کند.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها